ابتكاراستيل

ساخت فر پيتزا

ديگر سال هاي سال است كه ديزي هاي محبوب ايراني از آن حالت اختصاصي كه فقط براي ايرانيان بود در آمده و به يك غذاي بين المللي و پر طرفدار كه مرزها را به راحتي پشت سر گذاشته است تبديل شده و كمتر گردشگري است كه حضوري در اين ديار سرسبز و زيبا داشته باشد وسراغي از ديزي هاي معروف ايراني نگرفته و طعم آن را نچشيده به كشور خود باز گردد، از اين رو ساخت فر پيتزا در اولويت كاري صاحبان امر راه اندازي فست فود قرار گرفت تا بتوانند پاسخگوي اين نياز جهاني باشند و براي پاسخگويي بهتر، انواع مختلف آن مانند فر ساندويچ در دستور ساخت قرار گرفت.

ساخت فر پيتزا

چلو كباب هاي ايراني اگر چه ثبت جهاني شده اند و گوي رقبت را از غذاهاي ملل ديگر ربوده اند، غذايي چون ديزي نيز امروزه با تلاش هاي آشپزان حرفه اي و متعهد توانسته خود را با همان سبك و سياق ايراني به جهانيان بشناساند و مانند نمادي براي ايران عزيز و نماينده اي از خلق و خوي و نگرش ايرانيان به كشورهاي ديگر وارد شده و فرهنگ اصيل ايراني را با خود به جاي جاي آن منتقل نمايد از اين رو درخواست هاي پي در پي براي دريافت اين محصول از سوي كشورهاي خارجي نياز به توليد انبوه آن  احساس مي شد و ساخت فر ساندويچ به عنوان اصلي ترين عنصر در رأس اهداف بلند مدت قرار گرفت.

ساخت فر پيتزا و ويژگي هاي آن

اگر قرار بود با تكيه به روش هاي سنتي در همان گذشته جا بمانيم و امروز در عصر سرعت و فناوري جايگاه خود را پيدا ننماييم رقيبان ريشه حضور ما را از صحنه هاي رقابت مي كندند و نمي توانستيم در كشور خود و در ميان رقيبان همشهري حضوري موثر داشته باشيم چه برسد به بازارهاي بي رحم جهاني كه هميشه ضعيفان پامال قدرتمندان بوده اند پس لازم و ضروري است كه با تجهيزاتي مجهز به تمامي فنون روز خود را همراستا با صنعت به جلو برانيم تا بتوانيم موفقيت را در آغوش گرفته و نام ايران و ايراني را بر تارك آسمان علم و دانش برافراشته داريم، تجهيزات فست فود نقطه قوت و نشان تلاش ملي مردمان همين سرزمين است كه با تكيه به خداوند و كسب علم و دانش توانسته اند به محصولي با چنين كيفيت دست يابند از ويژگي هاي منحصر به فرد آن مي توان به اين موارد اشاره نمود.

 • داراي انواع مختلف ابعاد
 • تعداد گنجايش ظروف ديزي، متغير و از كوچك تا 15 ،30، 32، 40 ،42، 50 ، 60 ، 80، 90 ، 100 تايي
 • تحول و تغيير به سوي روش هاي پخت صنعتي
 • كاهش هزينه ها چند درصدي
 • كف چدن براي حفظ ونگهداري بهتر حرارت وطراحي شبيه به فر
 • تجهيزات به كار رفته ايمني بخش
 • حجم حد اكثري توليدات
 • عايق پشم شيشه و پشم سنگ
 • بهينه نمودن هزينه هاي سوخت
 • كيفيت ثابت غذاهاي توليدي وبدون تنزل
 • جنس استيل استنلس 304
 • ضد خش و فرسودگي
 • شيرهاي صنعتي
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • ايدئال در طراحي
 • شعله هاي برنرداراي حرارت بهتر و از جنس استيل يا آلومينيوم به انتخاب خريدار
 • مقاومت بالا در برابر حرارت
 • عايق حرارتي
 • درزبندي مناسب
 • قابل استفاده در رستوران هاي سنتي ، قهوه خانه ها ، ديزي سراها، سفره خانه ها
 • با شعله هايي كم و امكان پختي يكنواخت
 • انتقال صفردرصدي گرما از داخل به خارج
 • جداره خارجي استيل خش دار
 • ضخامت جداره خارجي 8/0 ميلي متري
 • ضخامت جداره داخلي 1 ميلي متري
 • ابعاد 90 سانتي متر ارتفاع، 60 سانتي متر عرض ، 60 سانتي متر طول

امروزه جهش فناوري در تمامي جنبه هاي زندگي بشري راه را براي طي مسيري بي خطرتر فراهم نموده است و اقدام به ساخت فر پيتزا و تجهيزاتي از اين قبيل مي تواند آرامش بيشتر را حتي در محيط هاي خطرناكي كه مجاورت آب، آتش و روغن انفجارهايي عظيم را به وجود مي آورد و جان پرسنل خدوم آشپزخانه ها را به خطر مي اندازد فراهم نمود.

 اگرچه اين فر با هدف طبخ ديزي طراحي گشته اما دستگاه مناسبي براي تهيه انواع برنج كته است و اغلب به عنوان كته پز نيز در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار مي گيرد حال آنكه برخي از شيريني پزي ها ابتكار عمل را به دست گرفته و آن را يك وسيله مجهز براي پخت شيريني هايي با كيفيت بالا مي دانند.

ديزي و سيري در تحولات آن

اگر چه دستگاه سبزي خرد كن بسيار محجور و تنها در پستوخانه ها طبخ و فقط به مصرف خانواده ها مي رسيد و كم كم جايگاهي نه در خور در سفره خانه ها و قهوه خانه هاي سنتي براي خود دست و پا نمود اما در قلب و دل ساكنان ايران زمين محبوب بود، كم كم حضور كم وبيش آن را در رستوران ها سنتي شاهد بوديم كه به عنوان غذاي سنتي و اصيل ايراني در اختيار هموطنان ايراني قرار مي گرفت.

 با وجود گردشگران و شناخته شدن اين غذا حضور پرشورتري از آن را در تمامي رستوران ها امروزه شاهد هستيم كه آن را از گوشۀ خانه ها به بيرون آورده و سرآمد سفره ها وميزهاي رستوران هاي بين المللي كرده است به مدد حضور گردشگران ديگر كمتر كشوري است كه اين غذاي محبوب را نشناخته و طالب مصرف آن نباشد اگر به آمارها نگاهي بياندازيد سهم وسيعي از ترانزيت سالانۀ كالا به اين غذاي منحصر به فرد اختصاص دارد.

ايران نيز كه مخلوطي شگرف از آداب و رسوم است با اين غذاها هم راستا شده و با گنجاندن طعمي يا رنگي و يا نمادي به آن فرهنگ و اعتقادات خود را به نسل ها و مردمان ديگر شهرها انتقال داده اند، يك ادويه اختصاصي براي آن تهيه نموده و گاه يك عنصر مانند سبزي هاي معطر را به آن افزوده اند يا براي كاهش هزينه ها يكي از حبوبات آن را حذف كرده و با يك نوع ارزان تر جايگيزين نموده اند كه بعد از گذشت زماني به راحتي به نماد شهرشان تبديل شده و مشتريان زيادي يافته، دستگاه آب گوجه گيري كمكي به تمامي اين مردمان است تا بر طبق نياز خود بتوانند به هر تعداد كه مايل اند به طبخ اين غذا همت گمارند.

قيمت ساخت فر ساندويچ

قيمت 510000 تومان باتوجه به متريال هاي به كار رفته در ساخت فر پيتزا كه آن را مقاوم در برابر آب ، آتش و حرارت نموده، رتبه اي فراي آنچه در مورد كيفيت تصور مي كنيد را به آن بخشيده ، متخصصين خدوم اين برند مي كوشند تا با به كارگيري فنون روز دنيا در مورد تجهيزات صنعتي آشپزخانه ها، محصولاتي نويد بخش و كارآمد را در اختيار مشتريان فهيم خود گذاشته و تا انتها مانند رفيقان شفيقي حمايت هم جانبۀ خود را قطع نكنند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۷:۲۸ توسط:ابتكاراستيل موضوع:

آموزش راه اندازي يك كبابي

اگر قصد راه اندازي يك كبابي را داريد تا از اين شغل مناسب درآمد فوق العاده اي كسب نماييد مسلماً تجهيزات و لوازم كبابي اولين موضوع مهمي است كه ذهن شما را به خود مشغول نموده است ، شغل كبابي با علاقه وافر مردم ايران به اين نوع غذا يكي از پر درآمدترين مشاغل محسوب مي شود پس از اين باب نگراني به خود راه ندهيد زيرا هزينه اي كه به خاطر تهيه تجهيزات پرداخت مي نماييد به سرعت و در طي چند سال آينده به شما باز گردانده مي شود پس با فراق بال دست به خريد زده و هيچ يك از آنها را از چشم نياندازيد تا در همين ابتداي كار با قدرت و كاملاً مجهز به جلو برويد.

آنچه شما در اين راه به آن احتياج خواهيد يافت به شرح زير است:

فر ديزي سنگي

گامي موثر در تهيه ديزي هايي با طعم هاي عالي و در حجم بسيار زياد است كه با فاصله گرفتن از روش هاي قديمي پختي سنتي اما با روشي صنعتي را در اختيار آشپزخانه ها قرار مي دهد.

فر دم كن برنج

تهيه اين فر آشنايي با فناوري روز است و مي تواند به شما كمك كند تا به يكباره سطح كيفي پخت برنج هاي رستوران خود را بالا برده و مانند حرفه اي ها بدرخشيد، تهيۀ اين فر تحولي به سوي مدرن انديشيدن است.

ديگ سه جداره چلوپز صنعتي

ديگ سه جداره چلوپز صنعتي در كنار ديگ صنعتي آشپزخانه با امكانات خارق العادۀ خود به يك ديگ تمام اتوماتيك پخت برنج در ميان هم نوعان خود معروف گشته و از مزاياي آن استفاده بسيار راحت و تهيه برنج هايي كاملاً خوش فرم و بدور از هرگونه احتمال سوختگي ، شل شدن و از دست دادن كيفيت است.

ديگ دو جداره پخت برنج

از ديگر تجهيزات و لوازم كبابي ديگ دو جداره پخت برنج است كه رؤياي آشپزان نيمه حرفه اي را براي رسيدن به برنج هايي با كيفيت سرآشپزان مطرح امكان پذير كرده و همچنين آشپزخانه ها را قادر مي سازد تا با كمك اين ديگ به پخت انواع خورشت نيز بپردازند ، نمونه اي ديگر از آن ديگ برنج پز صنعتي است كه جزء خزاين گران بهاي آشپزخانه هاي صنعتي محسوب مي شود و برنج ها و خورشت هاي خوشمزه در آشپزخانه ها محصول دسترنج آن است .

پاتيل خيساندن برنج

يكي از پرمصرف ترين تجهيزات و لوازم كبابي است كه امكان خيساندن حجم بالايي از برنج را براي آشپزان محيا كرده و چرخ هاي تعبيه شده در آن امكان حمل راحت را به قسمت هاي مختلف آشپزخانه فراهم مي كند و اهرم آن مخصوص انتقال برنج از اين دستگاه به ديگ پخت برنج است.

دستگاه گريل صنعتي

رستوران هاي كوچك ، فست فود فروشي ها و... مي توانند با تهيه دستگاه گريل صنعتي به طبخ انواع غذاهاي گريل شده مانند مرغ ، استيك، فيله ، همبرگر، سوسيس و... بپردازند و با كاهش روغني كه اين دستگاه هنگام طبخ در اختيار قرار مي دهد غذاهايي سالم تر را پديد بياورند.

اجاق پلوپز

اگر به دنبال يك دستگاه با دو كارايي در ميان انواع تجهيزات و لوازم كبابي مي گرديد اجاق گاز صنعتي با ويژگي هاي منحصر به فرد خود مانند قابليت تحمل وزن هاي بالا، شيرهاي صنعتي، شمعك مجزا براي هر شعله و... مي تواند در پخت انواع برنج و خورشت بر روي شعله ها و گرم نگه داشتن با كيفيت و سالم غذا داخل فر كمك فوق العاده اي در آشپزخانه باشد.

تنور نانوايي

اگر مايليد به منوي خود انواع غذاهاي نوني را نيز بي افزاييد و يك فهرست پر و پيمان را در مقابل ديدگان مشتريانتان قرار دهيد، تنور نانوايي با انواع مختلف خود مانند تنور نان سيار، تنور نانوايي صنعتي و... مي تواند نان هايي با كيفيت براي غذاهايي چون كباب، جيگر، ديزي و... را در محيط رستوران شما فراهم نمايد.

يخچال كبابي 5/1 و 5/2 متري

شما با تهيه اين يخچال علاوه بر كارايي، زيبايي،كيفيت و گارانتي را نيز دريافت مي كنيد اين يخچال در كنار هم نوعان خود مانند يخچال مكعبي، يخچال صنعتي، فريزر صندوقي ، يخچال صندوقي تمام احتياجات شما را به تجهيزات برودتي بر طرف كرده و مي توانيد از آن در نگهداري مواد اوليه گوشتي و سبزيجات ، دوغ ، دلستر، انواع سالاد و... استفاده نماييد.

سانتريفيوژ صنعتي و انواع هود

در بين انواع تجهيزات و لوازم كبابي هودهاي آشپزخانه خود نمايي مي كنند، كه به دو دسته هودهاي ديواري و هودهاي مركزي تقسيم مي شوند، در اين ميان سانتريفيوژها يا همان هودهاي صنعتي جزء تجهيزات هواكشي رستوراني محسوب شده كه مي توان با ابعاد واندازه هاي مورد نياز رستوران به سفارش يك هود صنعتي استيل با كيفيت اقدام نمود، همان طور كه مي دانيم آشپزخانه ها مملو است، از بخارات غذاها و گازهاي سمي است كه استشمام آن براي كارگران بسيار مضر است و وجود هودها در اين محيط براي حفظ سلامتي از يك سو و ايجاد بوي نامطبوع و غير قابل تحمل براي مشتريان از سوي ديگر الزامي است.

كابينت آبچكان

اين كابينت ها به منظور خارج نمودن كامل آب از سطح ظروف و پرهيز از ايجاد لك هاي ناخوشايند در سطح آنها به يكي از ضروري ترين تجهيزات آشپزخانه هاي خانگي و صنعتي تبديل شده است، حال آنكه در رستوران ها به علت حجم بالاي ظروف، آبچكان صنعتي سيار حضورش بسيار مفيد است و به علت اينكه بايد ظروف سنگين و با حجم بالا را تحمل نمايد از آلياژهاي مختلف در ساخت آن استفاده مي شود.

سينك صنعتي استيل

اگر بخواهيم يكي از تجهيزات شست و شو درون آشپزخانه هاي صنعتي را نام ببريم سينك صنعتي استيل نتيجه مكانيزه شدن آشپزخانه ها و ورود صنعت به درون كسب وكارهاي مختلف است ، عمق زياد ، مقاومت بالا، ضخامت خوب از مزاياي آن است و بسته به نياز آشپزخانه ها داراي انواع مختلف تك لگن ، دو لگن و سه لگن مي باشد.

چرخ گوشت صنعتي

بهترين وسيله براي تمامي كسب وكارهايي است كه براي آماده سازي غذا احتياج به حجم بالايي از گوشت چرخ كرده دارند و اگر شما قصد راه اندازي كبابي را داريد مطمئناً اولين عنصر تهيه كباب هاي شما گوشت چرخ كرده مي باشد ، چرخ گوشت 32 تسمه اي ، چرخ گوشت نيمه صنعتي ، چرخ گوشت 42 گيربكسي و چرخ گوشت 32 گيربكسي، همگي جزء مهمترين تجهيزات و لوازم كبابي محسوب مي شوند.

كباب پز گازي

به هر حال دستگاهي كه شما قصد پخت كباب هاي خود را با آن داريد مي تواند نسبت به فناوري هاي به كار رفته در آن متفاوت باشد، منقل كباب ، كباب پز ذغالي، كباب پز گازي و يا حتي كباب پز تابشي نمونه هايي قابل توجه هستند كه بسته به كيفيت پخت ، حجم ارائه دهنده در هر زمان و قيمت تمام شده محصول ممكن است از طرف مديران رستوران ها ويا چلو كبابي ها مورد استقبال قرار گيرند.

سيخ كباب

اگرچه ممكن است در نگاه اول خيلي مهم و قابل توجه نباشند اما بايد دقت نماييد كه كباب ها در كنار همين سيخ ها هستند كه هويت اصلي خود را به دست مي آورند و شما براي كباب نمودن غذاهايي چون كوبيده ، جوجه ، مرغ، جيگر، چنجه،شيشليك ، قارچ ، گوجه ، فلفل و... به آنها نياز داشته كه از دو جنس استيل و گالوانيزه ساخته مي شوند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۳۹ توسط:ابتكاراستيل موضوع: