ابتكاراستيل

آموزش راه اندازي يك كبابي

اگر قصد راه اندازي يك كبابي را داريد تا از اين شغل مناسب درآمد فوق العاده اي كسب نماييد مسلماً تجهيزات و لوازم كبابي اولين موضوع مهمي است كه ذهن شما را به خود مشغول نموده است ، شغل كبابي با علاقه وافر مردم ايران به اين نوع غذا يكي از پر درآمدترين مشاغل محسوب مي شود پس از اين باب نگراني به خود راه ندهيد زيرا هزينه اي كه به خاطر تهيه تجهيزات پرداخت مي نماييد به سرعت و در طي چند سال آينده به شما باز گردانده مي شود پس با فراق بال دست به خريد زده و هيچ يك از آنها را از چشم نياندازيد تا در همين ابتداي كار با قدرت و كاملاً مجهز به جلو برويد.

آنچه شما در اين راه به آن احتياج خواهيد يافت به شرح زير است:

فر ديزي سنگي

گامي موثر در تهيه ديزي هايي با طعم هاي عالي و در حجم بسيار زياد است كه با فاصله گرفتن از روش هاي قديمي پختي سنتي اما با روشي صنعتي را در اختيار آشپزخانه ها قرار مي دهد.

فر دم كن برنج

تهيه اين فر آشنايي با فناوري روز است و مي تواند به شما كمك كند تا به يكباره سطح كيفي پخت برنج هاي رستوران خود را بالا برده و مانند حرفه اي ها بدرخشيد، تهيۀ اين فر تحولي به سوي مدرن انديشيدن است.

ديگ سه جداره چلوپز صنعتي

ديگ سه جداره چلوپز صنعتي در كنار ديگ صنعتي آشپزخانه با امكانات خارق العادۀ خود به يك ديگ تمام اتوماتيك پخت برنج در ميان هم نوعان خود معروف گشته و از مزاياي آن استفاده بسيار راحت و تهيه برنج هايي كاملاً خوش فرم و بدور از هرگونه احتمال سوختگي ، شل شدن و از دست دادن كيفيت است.

ديگ دو جداره پخت برنج

از ديگر تجهيزات و لوازم كبابي ديگ دو جداره پخت برنج است كه رؤياي آشپزان نيمه حرفه اي را براي رسيدن به برنج هايي با كيفيت سرآشپزان مطرح امكان پذير كرده و همچنين آشپزخانه ها را قادر مي سازد تا با كمك اين ديگ به پخت انواع خورشت نيز بپردازند ، نمونه اي ديگر از آن ديگ برنج پز صنعتي است كه جزء خزاين گران بهاي آشپزخانه هاي صنعتي محسوب مي شود و برنج ها و خورشت هاي خوشمزه در آشپزخانه ها محصول دسترنج آن است .

پاتيل خيساندن برنج

يكي از پرمصرف ترين تجهيزات و لوازم كبابي است كه امكان خيساندن حجم بالايي از برنج را براي آشپزان محيا كرده و چرخ هاي تعبيه شده در آن امكان حمل راحت را به قسمت هاي مختلف آشپزخانه فراهم مي كند و اهرم آن مخصوص انتقال برنج از اين دستگاه به ديگ پخت برنج است.

دستگاه گريل صنعتي

رستوران هاي كوچك ، فست فود فروشي ها و... مي توانند با تهيه دستگاه گريل صنعتي به طبخ انواع غذاهاي گريل شده مانند مرغ ، استيك، فيله ، همبرگر، سوسيس و... بپردازند و با كاهش روغني كه اين دستگاه هنگام طبخ در اختيار قرار مي دهد غذاهايي سالم تر را پديد بياورند.

اجاق پلوپز

اگر به دنبال يك دستگاه با دو كارايي در ميان انواع تجهيزات و لوازم كبابي مي گرديد اجاق گاز صنعتي با ويژگي هاي منحصر به فرد خود مانند قابليت تحمل وزن هاي بالا، شيرهاي صنعتي، شمعك مجزا براي هر شعله و... مي تواند در پخت انواع برنج و خورشت بر روي شعله ها و گرم نگه داشتن با كيفيت و سالم غذا داخل فر كمك فوق العاده اي در آشپزخانه باشد.

تنور نانوايي

اگر مايليد به منوي خود انواع غذاهاي نوني را نيز بي افزاييد و يك فهرست پر و پيمان را در مقابل ديدگان مشتريانتان قرار دهيد، تنور نانوايي با انواع مختلف خود مانند تنور نان سيار، تنور نانوايي صنعتي و... مي تواند نان هايي با كيفيت براي غذاهايي چون كباب، جيگر، ديزي و... را در محيط رستوران شما فراهم نمايد.

يخچال كبابي 5/1 و 5/2 متري

شما با تهيه اين يخچال علاوه بر كارايي، زيبايي،كيفيت و گارانتي را نيز دريافت مي كنيد اين يخچال در كنار هم نوعان خود مانند يخچال مكعبي، يخچال صنعتي، فريزر صندوقي ، يخچال صندوقي تمام احتياجات شما را به تجهيزات برودتي بر طرف كرده و مي توانيد از آن در نگهداري مواد اوليه گوشتي و سبزيجات ، دوغ ، دلستر، انواع سالاد و... استفاده نماييد.

سانتريفيوژ صنعتي و انواع هود

در بين انواع تجهيزات و لوازم كبابي هودهاي آشپزخانه خود نمايي مي كنند، كه به دو دسته هودهاي ديواري و هودهاي مركزي تقسيم مي شوند، در اين ميان سانتريفيوژها يا همان هودهاي صنعتي جزء تجهيزات هواكشي رستوراني محسوب شده كه مي توان با ابعاد واندازه هاي مورد نياز رستوران به سفارش يك هود صنعتي استيل با كيفيت اقدام نمود، همان طور كه مي دانيم آشپزخانه ها مملو است، از بخارات غذاها و گازهاي سمي است كه استشمام آن براي كارگران بسيار مضر است و وجود هودها در اين محيط براي حفظ سلامتي از يك سو و ايجاد بوي نامطبوع و غير قابل تحمل براي مشتريان از سوي ديگر الزامي است.

كابينت آبچكان

اين كابينت ها به منظور خارج نمودن كامل آب از سطح ظروف و پرهيز از ايجاد لك هاي ناخوشايند در سطح آنها به يكي از ضروري ترين تجهيزات آشپزخانه هاي خانگي و صنعتي تبديل شده است، حال آنكه در رستوران ها به علت حجم بالاي ظروف، آبچكان صنعتي سيار حضورش بسيار مفيد است و به علت اينكه بايد ظروف سنگين و با حجم بالا را تحمل نمايد از آلياژهاي مختلف در ساخت آن استفاده مي شود.

سينك صنعتي استيل

اگر بخواهيم يكي از تجهيزات شست و شو درون آشپزخانه هاي صنعتي را نام ببريم سينك صنعتي استيل نتيجه مكانيزه شدن آشپزخانه ها و ورود صنعت به درون كسب وكارهاي مختلف است ، عمق زياد ، مقاومت بالا، ضخامت خوب از مزاياي آن است و بسته به نياز آشپزخانه ها داراي انواع مختلف تك لگن ، دو لگن و سه لگن مي باشد.

چرخ گوشت صنعتي

بهترين وسيله براي تمامي كسب وكارهايي است كه براي آماده سازي غذا احتياج به حجم بالايي از گوشت چرخ كرده دارند و اگر شما قصد راه اندازي كبابي را داريد مطمئناً اولين عنصر تهيه كباب هاي شما گوشت چرخ كرده مي باشد ، چرخ گوشت 32 تسمه اي ، چرخ گوشت نيمه صنعتي ، چرخ گوشت 42 گيربكسي و چرخ گوشت 32 گيربكسي، همگي جزء مهمترين تجهيزات و لوازم كبابي محسوب مي شوند.

كباب پز گازي

به هر حال دستگاهي كه شما قصد پخت كباب هاي خود را با آن داريد مي تواند نسبت به فناوري هاي به كار رفته در آن متفاوت باشد، منقل كباب ، كباب پز ذغالي، كباب پز گازي و يا حتي كباب پز تابشي نمونه هايي قابل توجه هستند كه بسته به كيفيت پخت ، حجم ارائه دهنده در هر زمان و قيمت تمام شده محصول ممكن است از طرف مديران رستوران ها ويا چلو كبابي ها مورد استقبال قرار گيرند.

سيخ كباب

اگرچه ممكن است در نگاه اول خيلي مهم و قابل توجه نباشند اما بايد دقت نماييد كه كباب ها در كنار همين سيخ ها هستند كه هويت اصلي خود را به دست مي آورند و شما براي كباب نمودن غذاهايي چون كوبيده ، جوجه ، مرغ، جيگر، چنجه،شيشليك ، قارچ ، گوجه ، فلفل و... به آنها نياز داشته كه از دو جنس استيل و گالوانيزه ساخته مي شوند.

منبع : تجهيزات آشپزخانه صنعتي ابتكار استيل


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۳۹ توسط:ابتكاراستيل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :